Nasz zespół w Polsce
Generations and Gender Programme (GGP) to międzynarodowa infrastruktura badań społecznych, której korzenie sięgają roku 2000.

Monika Mynarska
Monika Mynarska jest badaczem w Instytucie Statystyki i Demografii w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie oraz profesorem uczelni w Instytucie Psychologii Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Jej zainteresowania badawcze koncentrują się na zagadnieniach związanych z rodziną i płodnością, w szczególności na motywacjach do rodzicielstwa oraz czynnikach psychologicznych i społecznych mających znaczenie dla decyzji o posiadaniu dzieci lub pozostaniu bezdzietnym.

Irena E. Kotowska
Prof. Irena Elżbieta Kotowska jest emerytowaną profesorką zwyczajną w Instytucie Statystyki i Demografii Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Ma tytuł honorowej przewodniczącej Komitetu Nauk Demograficznych PAN. Współautorka „Diagnozy Społecznej”- panelowych badań warunków i jakości życia prowadzonych w latach 2000-2015, koordynatorka panelowych badań demograficznych w Polsce „Generacje i Rodziny” w ramach programu „Generations and Gender Programme (GGP)” (2008-2022).
Członkini Zespołu Eksperckiego ds. Usług Społecznych Fundacji im. Stefana Batorego, Komisji Ekspertów ds. Osób Starszych przy Biurze Rzecznika Praw Obywatelskich, Naukowej Rady Statystycznej GUS i Rządowej Rady Ludnościowej.
Jej zainteresowania badawcze dotyczą zmian płodności, przeobrażeń rodziny i gospodarstw domowych w powiązaniu ze zmianami na rynku pracy i przemianami społecznych ról płci, a także polityki ludnościowej, rodzinnej oraz polityki społecznej.

Dorota Holzer-Żelażewska
Dorota Holzer-Żelażewska jest badaczem w Instytucie Statystyki i Demografii Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. W ciągu swojej kariery współpracowała przy realizacji panelowych badań społecznych m.in.: SHARE: 50+ w Europie, badanie gospodarstw domowych pn. Uwarunkowania Decyzji Edukacyjnych. Wcześniej pracowała w Banku Światowym, gdzie zajmowała się m.in. opracowywaniem i wykorzystywaniem wskaźników w obszarze edukacji, rynku pracy, zdrowia i demografii. Jej zainteresowania badawcze dotyczą demografii, zdrowia reprodukcyjnego, rynku pracy, oraz procesu starzenia się ludności.

Anna Maliszewska
Anna Maliszewska jest asystentem w Instytucie Statystyki i Demografii w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. W ciągu swojej kariery zawodowej brała udział w dużych międzynarodowych i krajowych projektach badawczych m.in. SHARE: 50+ w Europie, ReferNet Polska, badanie gospodarstw domowych pn. Uwarunkowania Decyzji Edukacyjnych. Jej zainteresowania badawcze obejmują tematy związane z demografią, zdrowiem reprodukcyjnym, edukacją, oraz metodologią badań społecznych.

Wiktoria Bąchorek
Wiktoria Bąchorek jest asystentem w Instytucie Statystyki i Demografii w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie oraz doktorantką Szkoły Doktorskiej SGH na kierunku ekonomia. Jej zainteresowania badawcze obejmują tematy związane z procesem starzenia się ludności, szczególnie nierówności w starzeniu się oraz jakość życia osób starszych.

Marta Bryzek
Marta Bryzek jest asystentem w Instytucie Statystyki i Demografii w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie oraz doktorantką Szkoły Doktorskiej Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. W 2020 roku ukończyła UKSW na kierunku psychologia. Jej zainteresowania badawcze obejmują tematy związane z dzietnością oraz procesami wychowywania dzieci i ich uwarunkowaniami.

Ewa Gałecka-Burdziak
Ewa Gałecka-Burdziak jest profesorką uczelni w Katedrze Ekonomii I Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz Research Affiliate w Life Course Centre (Australia) i Prague University of Economics and Business. Kierowniczka projektów badawczych finansowanych przez Narodowe Centrum Nauki, NAWA, CERGE-EI Foundation i OECD. Otrzymała m.in. stypendium START Fundacji na rzecz Nauki Polskiej, stypendium ministra dla wybitnych młodych naukowców, stypendium Dekaban-Liddle Senior Fellowship (Uniwersytet w Glasgow). Jej zainteresowania badawcze obejmują ekonomię pracy, politykę społeczną, ekonomię przestępczości, ze szczególnym uwzględnieniem kwestii zasiłków dla bezrobotnych.

Katarzyna Kocot-Górecka
Katarzyna Kocot-Górecka jest adiunktem w Instytucie Statystyki i Demografii w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. W swojej pracy badawczej koncentruje się na zagadnieniach związanych z uwarunkowaniami procesów demograficznych z uwzględnieniem społecznych ról kobiet i mężczyzn oraz organizacji życia rodzinnego.

Tomasz Panek
Prof. Tomasz Panek jest profesorem zwyczajnym w Instytucie Statystyki i Demografii. Współinicjator i współautor panelowych badań warunków i jakości życia „Diagnoza Społeczna” prowadzonych w latach 2000-2015, koordynator projektów (m. in. Konsumpcja mediów elektronicznych w Polsce) oraz zespołów z SGH uczestniczących w krajowych i międzynarodowych projektach konsorcyjnych (m.in. Budowa zintegrowanego systemu statystyki cen detalicznych, Small Area Methods for Poverty and Living Conditions Estimates). Członek Naukowej Rady Statystycznej GUS oraz członek nominowany International Statistical Institute.
Jego zainteresowania badawcze koncentrują się przede wszystkim na problematyce warunków życia gospodarstw domowych, w tym ubóstwa, wykluczenia społecznego, nierówności, jakości życia, dochodów i konsumpcji, a także na konsumpcji mediów elektronicznych, pomiarze inflacji, systemach informacji gospodarczej oraz wspomagania decyzji, metodach wielowymiarowej analizy porównawczej, metodologii badań ankietowych i analizie danych.

Marta Styrc
Marta Styrc jest pracownikiem Instytutu Statystyki i Demografii w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Jej zainteresowania badawcze dotyczą uwarunkowań oraz konsekwencji formowania i rozpadu związków.

Jan Zwierzchowski
Jan Zwierzchowski jest pracownikiem Instytutu Statystyki i Demografii SGH. Zawodowo zajmuje się metodyką prowadzenia badań społecznych. Jego zainteresowania badawcze obejmują pomiar jakości życia oraz ubóstwa i wykluczenia społecznego.