Skip to main content

O Nas

Generations and Gender Programme (GGP) to międzynarodowa infrastruktura badań społecznych, której korzenie sięgają roku 2000.

Ilustracja przedstawiająca symboliczne elementy związane z badaniami i współpracą międzynarodową, nawiązująca do historii Generations and Gender Programme

Generations and Gender Programme – od europejskiej inicjatywy do wiodącej infrastruktury badawczej


Generations and Gender Programme (GGP) to międzynarodowa infrastruktura badań społecznych, której korzenie sięgają roku 2000. Powstała z myślą o stworzeniu kompleksowej platformy do badania przeobrażeń demograficznych w Europie. Początkowo, pod auspicjami Europejskiej Komisji Gospodarczej Organizacji Narodów Zjednoczonych (UNECE) skupiała 11 instytucji badawczych z różnych krajów naszego kontynentu. Od 2009 roku koordynacją programu zajmuje się Holenderski Interdyscyplinarny Instytut Demograficzny - NIDI (Nederlands Interdisciplinair Demografisch Instituut). Ten krok znacząco przyczynił się do konsolidacji działań GGP i umocnienia jego pozycji w międzynarodowym środowisku naukowym.

 

Czytaj więcej...

 

Kluczowe Elementy Programu


 

Badanie „Generacje i Rodziny"

 

Międzynarodowe, panelowe badanie ankietowe, realizowane na dużych reprezentatywnych próbach obejmujących osoby w wieku 18-59 lat. Tematyka badania obejmuje: biografie rodzinne, relacje międzypokoleniowe, społeczne role kobiet i mężczyzn, zachowania i plany dotyczące prokreacji, zdrowie i dobrostan oraz warunki życia i aktywność zawodową. Dane uzyskane w badaniu są udostępniane badaczom z całego świata w trybie otwartego dostępu, wyłącznie do celów naukowych.

 

Zobacz więcej Ilustracja przedstawiająca dłoń trzymającą obiekt, symbolizująca precyzję i kontrolę

Baza danych kontekstowych

 

Ogólnodostępny zbiór wskaźników makroekonomicznych i społecznych dla krajów, w których realizowane jest badanie „Generacje i Rodziny”. Umożliwia on analizę kontekstu, w jakim przebiega życie poszczególnych osób.

 

Zobacz więcej Ilustracja przedstawiająca dłoń z plastrem opatrunkowym, symbolizująca opiekę, wsparcie i troskę o zdrowie

SGH – polski partner GGP


Szkoła Główna Handlowa w Warszawie jest członkiem konsorcjum GGP od 2009 roku i reprezentuje Polskę w tym ważnym przedsięwzięciu badawczym. Dzięki temu polscy naukowcy mają bezpośredni dostęp do unikalnych danych zbieranych w ramach programu, co umożliwia prowadzenie zaawansowanych badań nad polską rodziną i społeczeństwem. Projekt jest realizowany w ramach programu „Wsparcie udziału polskich zespołów naukowych w międzynarodowych projektach infrastruktury badawczej”.

Logo Generations and Gender Programme PL, przedstawiające skrót GGP i oznaczenie PL z dynamiczną linią symbolizującą rozwój
Logo Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, przedstawiające skrót SGH oraz pełną nazwę uczelni

Nasz Zespół


Możesz poznać ludzi stojących za projektem „GGP-PL: Generacje i Rodziny”. Jesteśmy grupą specjalistów z różnych dziedzin, których łączy pasja do badań demograficznych oraz zaangażowanie w rozwój nauki społecznej. Pracując razem, dążymy do zrozumienia i analizy zmian społecznych, które wpływają na relacje międzyludzkie w Polsce i na świecie. Poznaj nas bliżej!

Zespół